Colectare deșeuri

Retim Ecologic Service SA deruleaza in perioada 19-22 noiembrie o campanie de colectare a deseurilor voluminoase si periculoase in orasul nostru.

Asadar, cetatenii din Recas si localitatile apartinatoare vor putea sa isi depuna aceste deseuri in containerele special puse la dispozitie in punctele de colectare:

• 19 noiembrie 2018 - in cartierul Ianculeasa- orele 8 - 15
  • 20 noiembrie 2018 - Zona Brutarie - Sala de Sport 8 - 15
  • 21 noiembrie 2018 - Zona Cimitir Catolic 8 - 15
  • 22 noiembrie 2018 - Zona Arteza 8 - 15

Deseurile periculoase sunt: ambalaje de la produsi de igienizare, baterii, acumulatori portabili, ambalaje de la vopseluri pe baza de ulei, ambalaje de spray-uri, ambalaje de la produse utilizate in amenajari interioare.

Deseurile nu trebuie amestecate cu alte categorii de deseuri (reziduale, reciclabile, de constructii, etc.)

Deseurile voluminoase sunt: piese de mobilier, saltele, covoare, obiecte mari de folosinta indelungata altele decat cele electrice si electrocasnice.

Nu se colecteaza deseurile electrice si electrocasnice!

Colectare deșeuri - RETIM